مدلیت
طراحی داخلی ساختمان

اصول طراحی کابینت مدرن

122

برای داشتن آشپزخانه جذاب و مورد علاقه تان لازم است، درک صحیحی از اصول طراحی کابینت مدرن و دلایل کاربرد واقعی هر ایده و طرح را بدانیم.

بهتر است دلیل موقعیت قرار گیری کابینت ها به صورت  افقی و عمودی در آشپزخانه را برایمان روشن شود. اگر  بر روی  چیدمان کابینت های افقی تمرکز داشته باشیم خواهیم توانست از نظر بصری فضای بزرگتری را به نمایش بگذاریم. در صورتی که  آشپزخانه ای باریک و کم عرض  دارید بهترین گزینه تاکید بر قرار گیری و طراحی کابینت های افقی است.

در مقابل توجه داشته باشید، ارتفاع کم سقف را می توانید با چیدمانی از  کابینت های عمودی و ویترین های عمودی جبران کنید. پس با به کارگیری دو روش نسبتا ساده، می توانید در طراحی کابینت مدرن نقایص فضای مورد نظر را برطرف کنید.

 برای هماهنگی بیشتر فضا و برای اینکه کابینت های آشپزخانه در طراحی کاملا در فضا حل شده و مجزا از سایر فضای آشپزخانه نباشند. بهتر است جنس کابینت آشپزخانه و طراحی آن، با جنس کف آشپزخانه هماهنگی و سازگاری مناسبی داشته باشد.

طراحی کابینت مدرن هماهنگ با عناصر اصلی اشپزخانه

سقف آشپزخانه عنصری با اهمیت در دکوراسیون و نمای کلی فضای آشپزخانه به حساب می آید. خلاقیت در نورپردازی، انتخاب رنگی جذاب و دلنواز، استفاده از فن اختلاف سطح در سقف، می تواند بسیار خیره کننده باشد. طراحی سقف اشپزخانه ارتباط مستقیمی با نوع طراحی کابینت مدرن دارد، بنابراین سهل انگاری در معماری و طراحی آن عملی ناشیانه است.

مقالات مرتبط در مدلیت

یک طراحی خوب و ایده آل باید دارای تنوع باشد، تا چشم بیننده را به خود جذب کند. دیوارهای آشپزخانه مکانی برای پر کردن دکوری بی نظیر از ایده هایی که در ذهن دارید، روی دیوار آشپزخانه مانور دهید خلاقیت،  هنر و سلیقه خود را به راحتی می توانید در این مکان پیاده کنید.

استفاده از یک کانتر مناسب، شیک و البته با کیفیت به تنهایی بیانگر سبک مدرن در فضای آشپزخانه است. کانترها با کاربردهایی چون زیبایی ظاهری و استفاده روزمره یکی از اصلی ترین عناصر در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شوند،  در انتخاب جنس  و رنگ کانتر کاملا با احتیاط عمل کنید. در صورت لزوم می توانید با افراد متبحر و حرفه ای در زمینه طراحی کابینت مدرن و دکوراسیون آشپزخانه تبادل نظر کنید، مطمئنا نتیجه ای که خواهید گرفت بیشتر از 50 درصد جذابیت فضای آشپزخانه را در بر خواهد داشت.

طراحی کابینت مدرن

فارغ از تمام مسائل آنچه در اولین نگاه به چشم می اید، رنگ و هارمونی است که از فضا منتقل می شود. اگر چه در این موضوع سلیقه و علاقه حرف اول را می زند، ولیکن توجه به رنگ های خاص در سبک های مختلف نتیجه ای به مراتب شگفت انگیز تر خواهد داشت. استفاده از رنگ های شاد  طراوت و تازگی، استفاده از  رنگ های خنثی و سرد  فضا را خلوت تر نشان داده،  ارتباط و همبستگی بین اجزا را بیشتر نشان می دهد. و یا در صورت لزوم استفاده از رنگ های متضاد البته با رعایت قوانین رنگ ها فضا را مدرنیته و جذاب خواهد کرد.

 اینکه گفته می شود پرده  اتاق یا کرکره بر زیبایی خانه صد چندان می افزاید کاملا درست است استفاده از پرده یا کرکره ای که با بافت کلی وسایل اشپزخانه و با رنگ و جنس کابینت ها، در طراحی کابینت مدرن هماهنگ باشد حتما جلوه ای ویژه به فضا القا می کند.

واقعیت این است که طراحی کابینت مدرن، به عنوان شاخه مهمی از علم و هنر افرادی را می طلبد که استعداد ویژه ای در خلاقیت و ایده پروری داشته باشند. طراحی کابینت اگرچه هزینه زیادی ندارد ولی می تواند غوغایی در دکوراسیون کلی منزل باشد.

طراحی کابینت مدرن، با خلاقیت طراح و با توجه به نقطه نظرات مشتری به مرحله نصب که می رسد،  میتواند فضای خالی آشپزخانه را به یکباره مملو از زیبایی و جذابیت کند. نحوه چیدمان متقارن یا غیر متقارن در طراحی کابینت مدرن می تواند شگفتی ساز فضای آشپزخانه  باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.