مدلیت
طراحی داخلی ساختمان

ایده‌های جالب در طراحی کابینت

93

ایده‌های جالب و شگفت‌انگیزی در ساخت انواع طراحی کابینت ارائه داده می‌شود که می‌توان از آنها در ایجاد تغییر و تنوع نمای داخلی آشپزخانه استفاده بهینه کرد. طراحی کابینت که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، ترکیب تلفیقی از این نوع طراحی با روکش براق و چوب ام دی اف است که نمای زیبا و درخشانی را در دکوراسیون آشپزخانه پدید آورده است. درواقع سبک تلفیقی از بهترین و برترین گونه‌های طراحی کابینت بوده که برای زیباسازی فضاهای بزرگ آشپزخانه در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر آن نورپردازی ساده اما کاربردی باعث گیرایی و جذابیت میان عناصر داخلی آشپزخانه شده و به گونه‌ای با تلفیق نور و سایه، هارمونی تاثیرگذاری را بصورت مبتکرانه، خلق کرده است.

طراحی کابینت در تنالیته سیاه و سفید

تلفیق رنگ‌های سیاه و سفید و یا طرح شطرنجی یکی دیگر از ایده‌های جالب و نوین در دکوراسیون آشپزخانه است. درحقیقیت، کنتراست میان دو رنگ مذکور باعث جذابیت و جلوه‌ی نمای داخلی آشپزخانه شده و علاوه بر آن از نظر تنالیته‌ی رنگی می‌توان دیگر عناصر بکار رفته در طراحی داخلی را با آن به راحتی هماهنگ کرد. در اینگونه سبک حتی می‌توان از کاشی با طرح شطرنجی برای پوشش دیوارها نیز استفاده کرد که بطور کلی مجموعه‌ای منحصر به فردی را پدید می‌آورد.

New Idearemarkable-dark-cabinets-kitchen-inside-35-luxury-kitchens-with-design-ideas-designing-ideaطراحی کابینت سوپرمارکتی

سوپرمارکتی اصطلاحی است که برای نوع دیگری از طراحی کابینت به شکل قفسه‌های به هم پیوسته به کار می‌رود که به راحتی می‌توان ابزار قابل دسترس را در قفسه‌های آن قرار داد و بدینصورت شمایلی از سوپرمارکت را در ذهن ایجاد می‌کند. اینگونه طراحی چند منظوره بوده و قابلیت‌های بسیاری را برای قرارگیری وسایل آشپزخانه در خود خواهد داشت.

طراحی کابینت به شکل سنتی

در این نوع طرح، آویزهایی جهت قرارگیری ظروف در زیر کابینت نصب خواهد شد که می‌توان ظروف را به سبک سنتی و روستایی در محل‌های مورد نظر آویزان کرد. البته همانطور که از نامش پیداست این گونه طراحی دارای سبکی قدیمی است و طرفداران بخصوص خود را شامل می‌شود.

مقالات مرتبط در مدلیت

طراحی کابینت به شکل جزیره‌ای

برخی‌از افراد با وجود گنجایش کم فضای آشپزخانه درصدد داشتن دکوراسیون آشپزخانه با طراحی جزیره‌ای هستند که می‌توان اینگونه طراحی کابینت را در اندازه‌ای کوچکتر از حد معمول تولید کرد. حتی بر میز پایه‌ای آن که دارای کاربردی چند منظوره است، می‌توان کِشوهایی را جهت قرارگیری ابزار و وسایل تعبیه کرد و بدینگونه از آن بهره‌های فراوانی برد.

طراحی کابینت همراه با قفسه‌های کوچک

در اینگونه طراحی، قفسه‌های کوچکی برای قرار گیری ظروف و یا برخی سبزیجات تعبیه شده است که باعث نظم و ترتیب فضای ظاهری آشپزخانه می‌شود. علاوه بر آن اینگونه طراحی بسیار ایده‌ای کاربردی و مناسب آشپزخانه‌های کوچکی است که فضای کافی برای قرار دادن وسایل و خوراکی‌های گوناگون نداشته و به همین علت با تعبیه قفسه‌هایی در داخل کابینت باعث ایجاد فضای بیشتری برای استفاده بهینه از اینگونه طراحی می‌شود.

kitchen-cabinet-pot-organizer-storage-pan-for-pots-organizers-and-lid-ca

طراحی کابینت با رنگ‌های روشن و شفاف

اگرچنانچه تمایل به استفاده از رنگ‌های روشن و زنده‌ای مانند سبز، آبی، قرمز و مانند اینها دارید، پیشنهاد می‌شود که اینگونه رنگ‌ها را بصورت یکدست و ساده بکار نبرده و آن را با رنگ خنثی و ملایم دیگری مانند کِرم، سفید و یا خاکستری ترکیب کنید. بدین‌ترتیب از زنندگی رنگ‌های درخشان کاسته و تعادلی را از نظر تنالیته رنگی در نمای داخلی آشپزخانه پدید می‌آورید

lime-green-kitchen-cabinets-4004801_cl_bruder_20

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.